piątek, 7 grudnia 2012

"Trzy metry nad niebem" Federico Moccia

 
 
 
 
"- Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym moim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty? - Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie. - Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba? - Nie, nie tak. - Jak to, nie tak? - O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.""Nie wiadomo dlaczego, ale wszystko na świecie zaczyna się w poniedziałek."


"- Boję się.
- Czego?
- Że już nigdy nie będę taka szczęśliwa jak teraz...""Ty i ja... trzy metry nad niebem.""Strach to czasem brzydka rzecz. Nie pozwala ci doznawać najpiękniejszych chwil. Będzie twoim przekleństwem, jeśli go nie pokonasz.""Może dlatego, że kiedy okaże się przyjacielowi swoją słabość, człowiek już nie jest wobec niego tak swobodny. Może dlatego też, iż sądzimy zawsze, że nasze cierpienie jest jedyne, nieporównywalne, jak wszystko to, co nas dotyczy. Nikt nie kocha tak, jak my kochamy, nikt nie cierpi tak, jak my cierpimy. Brzuch przecież boli mnie, nie ciebie.""„Miłość nie jest jak rachunek, który trzeba uregulować, nie daje niczego na kredyt i nie chce słyszeć o rabatach”""„Czekam na kogoś, kto sprawi, że poczuję się jakbym była 3 metry nad niebem”""„Może zawsze, kiedy się zakochujesz, jest tak, jakby to było po raz pierwszy.”""Księżyc staje się Słońcem, noc staje się dniem, ponieważ wewnątrz każdej osoby ukrywa się inna... może piękniejsza...może bardziej nowa...może twoja..""Powoli motor zakręca. Pora wracać do domu. Pora znowu zacząć, spokojnie, bez szarpania motoru. Bez niepotrzebnych myśli. Z jednym pytaniem. Czy wrócę kiedyś na to miejsce tak trudno dostępne. Tam, gdzie wszystko wydaje się piękniejsze. I w tej samej chwili, w której sobie to pytanie zadaje, już zna odpowiedź."


"Pozostaje z pustym kieliszkiem w ręku i czymś trudniejszym do napełnienia w środku. Czuje się już tylko nawozem pod roślinę, jaka często przekwita na grobie zwiędłej miłości. To rzadka roślina, a nazywa się szczęście.""Zagnieździło się w nim coś złego. Jakaś bestia, jakieś okrutne zwierzę znalazło sobie norę gdzieś za jego sercem, gotowe wychylić się na zewnątrz, gdy tylko pojawi się okazja, by uderzyć ze złością lub kąsać wściekle: pomiot cierpienia i zniszczonej miłości.""Tamten nie może jej kochać tak jak on, nie może jej wielbić w taki sposób, nie jest w stanie dostrzec jej wdzięcznych ruchów ani tych szczególnych znaczków na jej twarzy. Jakby to tylko jemu było dane widzieć prawdziwy kolor jej oczu i poznawać smak jej pocałunków.""„nie można w życiu mieć wszystkiego, ale trzeba do tego dążyć. bo szczęście to nie cel w sobie, ale styl życia..”"

13 komentarzy:

 1. Cudownie! Nawet nie wiesz jak się cieszę, że ktoś to zamieścił ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne cytaty ! *_*
  Po prostu kocham ten film <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny blog. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie ! Czekam na więcej

  OdpowiedzUsuń
 5. Super :) kocham ten film :)
  zapraszam: www.thediize.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję i na pewno zaglądnę jak znajde troszke czasu ;)

   Usuń
 6. aaawww *___________*. Na gg opis ;d

  OdpowiedzUsuń
 7. "Happiness is not a destination - It's a way of life"
  <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Cytaty są piękne, mam tylko jedną sugestię jeśli chodzi o początek, gdzie opisujesz stronę: Opisom, nie opisą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ahh dziękuję i ciesze się że ktoś dostrzegł ten błąd.. jakoś nie zwróciłam uwagi, jak napisałam tak zostało i nie czytałam tego ponownie.. jestem bardzo wdzięczna za słuszną uwagę ;)

   Usuń

Dziękujemy !